Ga naar de inhoud

Tips & Tricks
5 in focus

De eerste stap om te getuigen is gebed. Wanneer je de Bijbel leest, zie je telkens weer dat er eerst tijd wordt genomen voor gebed, en dat er daarna belangrijke en goede dingen gebeuren.

‘5 in focus’ is een onderdeel dat hoort bij de training ZaaiGoed. Tijdens deze training leer je op een persoonlijke en geloofwaardige manier getuigen van Gods onvoorwaardelijke liefde, in je eigen omgeving.

Zet de eerste stap om te getuigen, lees de tips!

Gebed hoeft niet ingewikkeld te zijn, liever zelfs niet! Hoewel langdurig bidden voor iemand discipline en focus vraagt, zijn er ook verschillende dingen die je kunnen helpen om het makkelijker te maken.

Zorg voor visuele reminders

Misschien ben je hier wel via de ‘5 in focus’-boekenlegger terechtgekomen. Mooi, want die hoort bij deze tip. Zorg ervoor dat je een briefje of object hebt (zoals de boekenlegger) dat jou eraan herinnert om te bidden voor jouw mensen.

Als je elke ochtend een kop koffie zet, kun je bijvoorbeeld een sticker op het koffiezetapparaat plakken. Of hang iets aan de binnenspiegel van je auto, stop de boekenlegger in je Bijbel… Wat het ook is, maak met jezelf de afspraak: zie je de reminder, dan bid je voor iemand van de lijst.

Keep It Super Simpel (KISS)

“Bij het bidden moeten jullie niet eindeloos voortprevelen zoals de heidenen, die denken dat ze door hun overvloed aan woorden verhoord zullen worden.”
(Matteüs 6:7)

Een overvloed aan woorden zorgt er niet voor dat je gebed verhoord wordt. Je mag weten dat God naar je luistert, en je mag in geloof uitspreken wat er op je hart ligt.

Bij God is er geen miscommunicatie. Hij ziet je, Hij kent je en Hij hoort je – precies zoals je het bedoelt.

Lees en leer over gebed

Weten wat gebed teweegbrengt, kan je helpen om gemotiveerd te raken en vol te blijven houden. In Handelingen vind je prachtige voorbeelden van wat er gebeurt als mensen bidden. Lees bijvoorbeeld:

  • Hand. 2:4a + Hand. 1:14a
  • Hand. 10:44-45 + Hand. 10:2

En in de Psalmen zie je hoe de Psalmisten hun hart uitstorten bij God.

Er zijn ook ontzettend veel goede boeken over gebed. Of volg samen met een kleine groep De Prayer Course van 24-7 Prayer. In acht sessies leer je de basisprincipes van gebed.

Noteer je gebeden

Om te kunnen zien wat er gebeurt wanneer je bidt, is het waardevol om je gebeden te onthouden. Noteer wat je bidt, voor wie je bidt, en ga regelmatig je lijstje langs. Na verloop van tijd zul je merken wat er verandert en hoe God aan het werk is!

Het is daarbij niet de bedoeling om statistieken bij te houden of gebed te ‘verzakelijken’. Dat kan je blik op de mensen voor wie je bidt vertroebelen. Onthoud: het draait om de relatie tussen jou, de ander en God.

Zoek een gebedsmaatje

Bid samen met iemand anders, of in een klein groepje. Zo houd je elkaar gemotiveerd en in beweging. Mozes had ook twee mensen om hem te helpen de staf omhoog te houden, zodat Gods volk de strijd kon winnen. (Exodus 17:11-13)

Zoek iemand -of een paar mensen – die jou helpen om de ‘gebedsstrijd’ vol te houden. Dat kan betekenen dat je met elkaar bidt, maar ook dat iemand jou regelmatig vraagt naar je ‘5 in focus’-gebeden.

Luister

Een gesprek met iemand van wie je houdt is niet prettig als diegene alleen maar praat en niet naar jou luistert. Bidden is een gesprek met God – en daar hoort dus bij dat je niet alleen zelf aan het woord bent. Neem de tijd om stil te zijn en naar Hem te luisteren. Het zou zomaar kunnen dat God een bijzondere rol voor jou heeft weggelegd om jouw ‘5 in focus’-mensen dichter bij Jezus te brengen!

Breng anderen dichter bij Jezus!

Leer hoe je mensen dichter bij Jezus kunt brengen, op een manier die bij jou past!

Volg bijvoorbeeld de training ZaaiGoed in je kerk en ontdek hoe je, met woorden én daden, invulling kunt geven aan de grote opdracht.

Blijf op de hoogte en ontvang de nieuwsbrief